Hakkımızda

Tarihimiz

Firmamız 1989 yılında, Tuzla Tersanelerinde gemilerin blok ön imalatı ve blok yapımıyla gemi sektörüne adım atmıştır. İstanbul Tuzla'da bulunan özel sektöre ait tersanelerin birçoğunda yapılan, yurt içi ve yurt dışı gemilerin yapımında imzası bulunmaktadır.1998 yılına kadar tanker, konteyner, kargo ve kuru yük gemilerin yapımı gibi birçok projenin gerçekleşmesinde yapımcı firma olarak katkı sağlamıştır.

 

1998 Yılından itibaren firmamız ürün yelpazesini çelik, alüminyum, kompozit üzerine genişleterek, petrol platformu, römorkör, duba, feribot, yolcu teknesi, deniz tarama dubası, deniz otobüslerinden oluşan deniz filosunun modernizasyonu işlerinde hizmet vermeye başlamıştır.  

 

2004 yılından itibaren firmamız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.?ne ait yolcu gemileri, deniz otobüsü, feribot, römorkör, iş botu servis teknesi gibi 103 adet gemilerden oluşan filonun tamir, bakım ve yenileme işlerinin yapmaktadır. Türkiye?nin önde gelen kuruluşlarından olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.(İDO), Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDI), Kıyı Emniyeti gibi devlet kuruluşlarının ihalelerini alarak tamir, bakım ve yeni inşa taleplerine hizmet vermektedir.  

 

Günümüz teknolojisi ve uluslar arası kuraların getirdiği yenilikleri yakından takip ederek yeni projeler geliştiren firmamız, 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, her biri 600 yolcu kapasiteli 3 adet yolcu taşıma gemisi projelerinin yapımını üstlenmiştir. Tüm proje ve dizaynı firmamıza ait olan bu gemilerin teslimi, 1. gemi Aralık 2009, 2. gemi Ocak 2010 ve 3. gemi Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi?ne teslim edilerek İstanbul boğazında hizmet vermeye başlamıştır.  

 

2009 yılında Türkiye Denizcilik İşletmelerinde (TDI) yapılan ihale sonucunda 3 adet Pilot bot ihalesini almıştır.17,5 metre boyunda ve dizaynı tarafımızdan yapılmış olan Pilot botların inşasını bitirerek 2010 yılında teslim etmiştir.  

 

Firmamız aynı zamanda kara sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir. Çelik konstrüksiyon ve metal işleme işlerinde birçok projeyi hayata geçirmeye devam etmektedir. Fabrika yapımı, çelik köprü, çelik çatı ve benzeri çelik yapıların projelendirilmesi gibi alanlarda da hizmet vermektedir. 

 

Firmamız 2008 yılında Azerbaycan'da Atlas Mühendislik firmasını kurarak çelik işleme, metal konstrüksiyon ve deniz araçları yapımı için gerekli makina ve teçhizatlarını kurarak farklı türden projelerde mühendislik ve dizayn hizmeti vermek üzere yatırım yapmıştır. Çeşitli projeleri gerçekleştirmek için cnc plazma kesim tezgahı, cnc borverk, abkant pres, giyotin makas, silindir, gazaltı, tozaltı gibi çelik işleme makinaları ve teçhizatlarıyla donatarak faaliyet alanını genişletmiştir. Azerbaycan?da metro tüneli projesinin, metal aksamı işini almış ve bu iş kapsamında faaliyetlerine devam etmektedir.  

 

Firmamız yurt dışı ve yurt içinde çeşitli alanlardaki faaliyetlerini çevre ve İSG mevzuatlarına ve hukuken bağlı bulunduğumuz tüm kuruluşların standartlarına, maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürmek için de kaliteli, yenilikçi, modern ve dünya standartları uygun olarak çelik, alüminyum, kompozit üzerine, proje ve dizayn çalışmalarıyla gerekli hizmet vermektedir. 

 

2013 yılı ocak ayında Tuzla-Orhanlı Mahallesinde 2000 m² kapalı alan içinde yen bir yatırım daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Tuzla fabrikamızın faaliyet alanını da oldukça geniş tutmayı hedeflemiş bulunmaktayız. Cnc lazer kesim, cnc plazma kesim, büküm, kaynak ve imalat gibi birçok alana hitap etmeye başladık.